نصب آسانسور در ساختمانهای قدیمی

برای دریافت مشاوره در مورد هزینه نصب آسانسور در ساختمانهای قدیمی همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نصب و راه اندازی آسانسور در یک ساختمان چند سال باعث راحتی و بهبود کیفیت ساکنین ساختمان می شود. امروزه تقریبا همه ساختمان های جدیدی که ساخته میشود دارای آسانسور میباشد و وجود آسانسور در ساختمان ها یک امر واجب می باشد.

تقریبا چند سالی میشود که شهرداری بخش نامه ای تعیین کرده که ساختمان های بیشتر از سه طبقه باید دارای آسانسور باشند؛ برای ساختمان های چند سال ساخت و قدیمی یکی از بهترین گزینه ها برای نصب آسانسور آسانسور هیدرولیکی می باشد زیرا از امنیت بیشتری نسبت به آسانسور های کششی برخوردار است.

فضای مورد نیاز برای اجرای آسانسور

برای اجرای آسانسور در ساختمان های قدیمی باید برای ابتدا یک فضای مناسب در نظر بگیریم برای مثال نورگیر اگر اندازه و مکان آن مناسب باشد یکی از بهترین گزینه هاست اما اگر ساختمان دارای نورگیر نباشد باید از راه پله استفاده تکنسین های آسانرو با نقشه برداری دقیق از راه پله و ساختمان بهترین نقشه و متریال را برای اجرای آسانسور در نظر می گیرند.

کمترین فضایی که ما برای اجرای آسانسور نیاز داریم حداقل ۱۲۰ در ۱۲۰ می باشد این فضا آسانسور سه نفره به ما تحویل میدهد اما اگر راه پله فضای کافی نداشته باشد یا تخریب دقیق و مهندسی می تواند بهترین فضا را به ما بدهد اما اگر راه پله و نورگیر این امکان را به ما ندهند از نمای ساختمان برای اجرای آسانسور استفاده می کنیم.

برای اجرای آسانسور در نما بهترین گزینه آسانسور هیدرولیکی است اما به دلیل هزینه بالای آن بیشتر آسانسور کششی کار میکنند برای اجرای آسانسور در نما باید بخشی از نما را تخریب کرد برای در اوردن جای درب های آسانسور همینطور در نما دور آسانسور به صورت شیشه کار میشود و بسیار زیبا و شکیل میشود.

شرایط لازم برای نصب آسانسور در ساختمانهای قدیمی

مجوز برای نصب آسانسور

یکی از مراحل نصب آسانسور در ساختمان های چند سال ساخت کسب مجوز میباشد.

اگر ساختمان شما دارای پایان کار میباشد مجوز نیاز ندارید اما اگر ساختمان شما دارای پایان کار نیست مجوز برای نصب آسانسور الزامی است.

برق سه فاز

برای آسانسور برق سه فاز الزامی میباشد به شرطی که تابلو فرمان آسانسور معمولی باشد اما اگر تابلو دارای اینورتر باشد باعث میشود که تابلو برق تک فاز دریافت کند و برق سه فاز به آسانسور تحویل دهد  یعنی با یک هزینه ناچیز می توانید از گرفتن برق سه فاز بپرهیزید.

رضایت همه اهالی ساختمان برای نصب و اجرای آسانسور

یکی از اولین موضوع در نصب آسانسور رضایت همه اهالی ساختمان است بیشتر اوقات ساکنین طبقات پایین برای نصب و راه اندازی آسانسور هزینه نمیکنند.

آسانسورها در مصارف مسکونی، تجاری و کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرند و شامل مدل های مختلف مغناطیسی، هیدرولیک (بالابر خانگی)، کششی و پیچی هستند. با افزایش ساخت و ساز و بازسازی داخلی آپارتمان ها مخصوصا در مناطق شهری، تقاضا برای خدمات نصب آسانسور رو به افزایش است.

سوالات زیادی در مورد خرید و نصب آسانسور برای صاحبان آپارتمان و املاک وجود دارد، اما سوالی که بیشتر پرسیده می شود این است که «هزینه نصب آسانسور» چقدر میشه؟ باید بگوییم پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد چون هزینه نصب آسانسور با در نظر گرفتن عوامل متعددی محاسبه می شود.

هزینه نصب آسانسور در ساختمان قدیمی

هزینه نصب آسانسور در ساختمانهای قدیمی

عوامل مختلفی در هزینه خرید و نصب آسانسور موثر است، کارشناس آسانسور می بایست تمام جوانب کار را در نظر بگیرد و پس از آن قیمت نهایی را محاسبه کند که در ادامه متن به مهم ترین نکات موثر در قیمت می پردازیم:

عوامل موثر بر هزینه های نصب آسانسور

 • تعداد طبقات هر ساختمان
 • ابعاد فضای کلی آسانسور
 • میزان توقف کابین آسانسور
 • جنس ساختمان و جزئیات آن

عوامل موثر بر هزینه خرید آسانسور

 1. ظرفیت کابین از نظر وزن
 2. سرعت حرکت آسانسور
 3. ابعاد و وزن کابین
 4. جنس به کار رفته در کابین و دکوراسیون آن

قیمت نصب آسانسور

همانطور که قبلا ذکر شد، هزینه نصب آسانسور به عوامل مختلفی بستگی دارد که کارشناس خبره باید قیمت گذاری را انجام دهد. هرچه اطلاعات دقیق تری در مورد ساختمان خود به شرکت آسانرو بدهید، قیمت نصب آسانسور شما دقیق تر خواهد بود.

قیمت آسانسور خانگی

اگر می خواهید در منزل خود آسانسور نصب کنید از نصب آسانسور خانگی پشیمان نمی شوید. آسانسورهای خانگی مزایای زیادی دارند و سرمایه گذاری مفیدی برای ساختمان هستند. مزایای نصب آسانسور خانگی عبارتند از:

 1. بالا رفتن قیمت ساختمان،
 2. بهبود فضای منزل
 3. بهبود ایمنی ساختمان.

بسیاری از افراد برای جابجایی آسان و کمک به خانواده ها و افراد مسن برای جابجایی اجسام بزرگ و سنگین آسانسور خانگی را به خانه خود می افزایند.

آسانسور خانگی یک مزیت بزرگ در ساختمانهای ایران محسوب می شود و همان طور که در بالا گفته شد قیمت ساختمان را به طرز شگفت آوری افزایش می دهد. اگر قبلا طراح ساختمان جایی را برای نصب آسانسور خانگی در نظر گرفته باشد مسلما نصب آسانسور خانگی نیز هزینه کمتری خواهد داشت.

نصب آسانسور در ساختمانهای قدیمی

آسانسور هیدرولیک به علت قیمت ارزان ۱۰ الی ۱۵ درصد کمتر نسبت به سایر آسانسورها که دارد می تواند گزینه ی مناسبی برای اغلب افراد باشد. در صورت عدم تامین برق سه فاز و فضایی که کابین در آن جای می گیرد، نصب آسانسور هیدرولیک بهتر است و همچنین مواقع زلزله نیز ایمن تر خواهد بود. این آسانسور در فضای حداقلی نصب می شود و آسیب زیادی به ساختمان وارد نمی کند؛ بنابراین هزینه نصب آسانسور هیدرولیک در آپارتمان قدیمی پایینتر است.

به جز ساختمان های قدیمی پیشنهاد می شود که از آسانسور هیدرولیک در آپارتمان های تا حداکثر ۳ طبقه مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در مورد ساختمانهای زیر ۳ طبقه، هزینه نصب آسانسور هیدرولیک کمتراست چون نیازی به برق سه فاز ندارد. همچنین آسانسور های هیدرولیک چون سیم بکسل ندارند و از جک برای بالا و پایین شدن بهره می برد ایمن تر از آسانسور های کششی هستند. آسانسور کششی به جز صدای زیادی که دارند به سیم بکسل نیز برای حرکت نیاز دارند.

5/5 - (3 امتیاز)