قیمت آسانسور پنج طبقه

برای دریافت مشاوره درباره قیمت آسانسور پنج طبقه همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در برج‌های مسکونی پرتردد، ساختمان‌های اداری تجاری، بیمارستان‌ها، نصب آسانسورهای باکیفیت و کاربردی حائز اهمیت است. به همین دلیل برای سازندگان ساختمان برآورد قیمت آسانسور یک امر مهم و حیاتی است.

قیمت آسانسور برای پنج طبقه

قیمت آسانسور طی چندین سال گذشته افت و خیز زیادی داشته است که یکی از اصلی‌ترین عوامل آن به خاطر وارداتی بودن این محصول است. همچنین اعمال تحریم‌های اخیر باعث شده تا قیمت آسانسور و مشتقات آن به یکباره سربه‌فلک بکشد. با این حال، قیمت آسانسور به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه سعی می‌کنیم به آن‌ها بپردازیم.

موارد تاثیرگذار بر قیمت آسانسور

 1. کاربری آسانسور از لحاظ تجاری، مسکونی و خانگی
 2. مسائل مربوط به شمای کلی ساختمان و نوع آسانسور به کار رفته
 3. میزان توقف‌های کابین آسانسور
 4. ظرفیت آسانسور از لحاظ وزن
 5. نوع نصب و راه اندازی آسانسور
 6. قیمت لوازم جانبی آسانسور (قطعات)

کاربری آسانسور

همان‌گونه که گفتیم آسانسور می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد از خانگی گرفته تا تجاری و بیمارستان و سایر. شرکت‌های معتبر آسانسور بنابر محل آسانسور بهترین پیشنهاد را برای نصب آسانسور از نوع هیدرولیکی، کششی، خانگی و مغناطیسی می‌دهند و همچنین مدل‌های نصب و راه اندازی را برای کارفرما شرح می‌دهند. مثلا اگر بخواهیم در یک ساختمان مجلل آسانسور شیشه‌ای نصب شود تفاوت زیادی از لحاظ قیمت دارد با یک ساختمان ۵ طبقه معمولی که ساکنین می‌خواهند استفاده عادی داشته باشند. همچنین قیمت آن بستگی به برند تولید کننده آسانسور و قطعات و کیفیت نصب و اجرا دارد.

مشکلات مربوط به ساختمان

از مشکلات مربوط به ساختمان می‌توان به ارتفاع بالای برخی برج‌ها اشاره کرد که واقعا کار را برای شرکت آسانسور مد نظر حساس و دشوار می‌نماید. همچنین در برخی ساختمان‌ها وجود نیم طبقه باعث می‌شود که درب‌های اضافی برای کابین نصب گردد. همچنین اگر آسانسور برند خوب و قطعات درجه یک توسط یک نصاب نیمه ماهر نصب شود ممکن است در آینده خسارات جبران ناپذیری را برای ساختمان به همراه داشته باشد.

تعداد توقف کابین آسانسور

یکی دیگر از شاخص‌های اصلی تعیین کننده قیمت آسانسور تعداد توقف کردن کابین در طبقات است. هرچه این تعداد بیشتر باشد مسلما هزینه برای نصب آسانسور نیز بیشتر می‌شود. همچنین اجزای آسانسور نیز نقش مهمی در تعیین قیمت دارند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • جنس ریل‌های به کار برده شده و تعداد آن
 • جنس گاورنر
 • اندازه سیم بکسل از لحاظ طولی و تراول کابل آسانسور
 • تعداد درب‌های موجود در هر طبقه
 • کیفیت نصب و راه اندازی آسانسور با تکیه بر استانداردهای آسانسور

ظرفیت آسانسور

ظرفیت آسانسور هم یکی از فاکتورهای اصلی برای تعیین هزینه نصب و اجرای آسانسور است. همین ظرفیت آسانسور است که تعیین می‌کند
 • مدل موتور آسانسور و نوع آن چگونه باشد
 • ابعاد کابین آسانسور و وزن آن چقدر باشد
 • پاراشوت به کار رفته چه مدلی داشته باشد
 • تابلو فرمان آسانسور از چه قطعاتی تشکیل شود
لوازم مذکور که گفته شد هر کدام بر اساس جنس، برند و کشور سازنده از لحاظ قیمت دارای تنوع زیادی می‌باشد؛ مثلا در مورد کابین آسانسور باید بگوییم ضخامت ورقه آهن به کار رفته در آن و همچنین دکوراسیون و تزیین آن قیمت‌های متنوعی دارد.

قیمت آسانسور خانگی ۵ طبقه

برای دریافت قیمت آسانسور خانگی ۵ طبقه همین الان با ما تماس بگیرید.
4.7/5 - (3 امتیاز)