نصب و راه اندازی آسانسور

برای دریافت مشاوره درباره نصب آسانسور همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

می خواهیم  شما را با عملیات نصب و راه‌اندازی آسانسور آشنا کنیم؛ پس با آسانرو همراه باشید. مطمئنا قبل از نصب آسانسور مسکونی باید با مراحل قبل از آن نیز آشنا شوید که مختصرا در مورد هر کدام توضیح خواهیم داد.

۱. رسم نقشه و پیدا کردن محل مناسب برای آسانسور

تعیین بهترین نقطه برای قرار دان آسانسور وظیفه‌ی مهندسان معمار است. مثلا آسانسور باید در راستای راهرو یا انتهای آن باشد، ترجیحا به پله‌ها نزدیک باشد و دسترسی آن برای تمامی افراد کار ساده‌ای باشد؛ یعنی به سادگی بتوان از آن استفاده نمود. حتما شما هم می‌دانید که ساختمان در حال ساخت دارای یک مهندس معماری است؛ شرکت آسانرو نیز نسبت به رقبا پا پیش گذاشته و کارشناسانی از قبیل مهندس آسانسور، مهندس معماری، مهندس برق و نصاب حرفه‌ای آسانسور است که باعث تمایز شدن در بین شرکت‌های مشابه دارد. مراحل نصب آسانسور حال سوالی که برای خیلی از افراد ممکن است پیش آید این است که آیا می‌توان برای ساختمان یا آپارتمان‌های قدیمی که قبلا ساخته شده‌اند و فاقد آسانسور هستند، می‌توان آسانسور نصب کرد؟ پاسخ ما بله است. برای این کار می توانید با شماره تماس شرکت ما تماس بگیرید تا فرد متخصص در محل حاظر شود و بهترین نقشه را برای احداث آسانسور تهیه کند؛ در ضمن با نصب آسانسور ارزش ملک مسکونی شما هم افزایش چشمگیری خواهد داشت.

۲. اتمام چاله آسانسور

پس از اتمام مراحل نقشه و محل برای آسانسور، نوبت به درست کردن چاله آسانسور است. عمق این چاله حداقل ۱۸۰ سانتیمتر است؛ البته عمق چاله بستگی به وزن در نظرگرفته شده و مدل آسانسور دارد. جالب است بدانید که فضایی به ابعاد حداقل ۱ متر در نیم متر طراحی می‌شود که به آن جان پناه گفته می‌شود تا در صورت حرکت ناخواسته نصاب و سرویس‌کار بتواند در آنجا پناه بگیرد. همچنین در آپارتمان‌های قدیمی که جان پناه برای آن در نظر گرفته نمی‌شود سرویس‌کار هنگام ورود به چاله از پرتابل فلزی استفاده می‌کند

۳. آهن‌کشی یا شاسی کشی آسانسور

مهم‌ترین قسمت نصب و راه‌اندازی آسانسور، آهن‌کشی است. این مرحله توسط متخصصین با تجربه انجام می‌شود و دقت در انجام آن می‌تواند به کاهش لرزش، تکان و سروصدا منجر شود. این مرحله از لحاظ ایمنی هم حائز اهمیت است و سهل‌انگاری در انجام آن می‌تواند باعث بروز خسارت‌های زیادی شود. سپس در مرحله بعد بستگی به بودجه پیمانکار مناسب ترین نوع آسانسور برای ساختمان در نظر گرفته خواهد شد، میزان ظرفیت کابین با نرم افزار اختصاصی اندازه گیری شده و با توجه به نوع آسانسور، چهار یا شش ستون برای آن تعیین می‌شود. شرکت آسانرو با در نظر گرفتن بهترین تعداد ستون برای کابین، امنیت آسانسور آپارتمان شما را ضمانت می‌کند. اگر از وزن مجاز کابین، به آن بار اضافه گردد به مرور زمان موجب خارج شدن کابین از ریل‌های آسانسور خواهد شد؛ از این رو برای ایمنی بیشتر وزن مجاز بر روی درب آسانسور حک خواهد شد.

۴ . نصب درب طبقات

دو نوع در برای درب طبقات معمولا کار می‌شود : ۱ درب تمام اتوماتیک؛ این درب ها همزمان با درب کابین بازو بسته می‌شود و دیگر نیازی به دخالت انسان ندارد. ۲ درب نیمه اتوماتیک یا لولایی؛ این درب ها مثل درب های ساده هستند و با استفاده از دست بازو بسته می‌شوند اگر کابین آسانسور در طبقات دیگر باشد در قفل خواهد ماند. در نصب درب ها هم معمولا از شاقول و تراز استفاده می‌شود.
4.6/5 - (5 امتیاز)