نکات قبل از نصب آسانسور

نکات مهم قبل از نصب آسانسور چیست؟ هنگام نصب و راه اندازی آسانسور به عنوان کارفرما به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟

همانطور که می‌دانید آسانسور بدون شک ستون فقرات هر ساختمانی است و همراه با پشتیبانی ساختاری، شرکت آسانسور معتبر تضمین می‌کند که ساختمان دسترسی و حمل و نقل را برای کارکنان داخل آن فراهم می‌کند.

برنامه ریزی دقیق هنگام نصب آسانسور جدید ضروری است، زیرا نه تنها لازم است کاربردی باشد، بلکه باید ایمن نیز باشد.

هنگام برنامه ریزی برای نصب آسانسور در ساختمان اداری به پنج نکته توجه کنید.

 

۱. ظرفیت آسانسور

قبل از شروع هر نوع برنامه ریزی باید مشاوره آسانسور داشته باشید. باید ظرفیت مورد انتظار ساختمان خود را به همراه زمان انتظار مسافران مورد انتظار بدانید، زیرا این عامل بر نیاز کلی آسانسور شما تأثیر می‌گذارد.

دستورالعمل هایی وجود دارد که باید به منظور محاسبه این مورد رجوع کرد که عملکرد ساختمان، تعداد کارکنان و نحوه توزیع آن‌ها در سراسر ساختمان را در نظر می‌گیرد.

به عنوان مثال، وقتی ساختمان بیش از ۲۰ طبقه است، یک آسانسور به تنهایی کافی نیست چون موجب اتلاف وقت افراد می‌شود و عبور و مرور به کندی انجام خواهد شد.

 

۲. محل نصب آسانسور

محیطی که قرار است آسانسور شما نصب شود باید مورد ارزیابی قرار گیرد تا به نصاب شما کمک کند نه تنها بهترین راه را برای تناسب آسانسور شما با محیط، بلکه بهترین طراحی را که با نیازهای شما مطابقت دارد، انتخاب کند.

 

۳. ترافیک ورودی آسانسور

اگر قصد دارید یک رستوران، کافه یا غذاخوری کارکنان را در ساختمان خود بگنجانید، باید محل قرار دادن آن را در نظر بگیرید. یک رستوران در طبقه اول ممکن است در هنگام شلوغی ناهار باعث شلوغی جدی شود و آسانسور شما خیلی بیشتر از طبقه اول حرکت نمی‌کند زیرا مسافران گرسنه را جابجا می‌کند. به طور مشابه، شما می‌توانید این مشکل را در صبح تجربه کنید، زیرا مردم برای خوردن صبحانه و قهوه صبح خود توقف می‌کنند.

برای جلوگیری از این مسائل، مرکز غذای مرکزی را در طبقه همکف قرار دهید، یا اگر می‌توانید یک قسمت غذاخوری در بالای ساختمان خود ایجاد کنید. سپس می‌توانید یک سیستم آسانسور مجزا برای بردن مسافران مستقیماً به رستوران در نظر بگیرید.

 

۴. ایمنی آسانسور

شاید یکی از مهم‌ترین مسائلی که در برنامه ریزی نصب آسانسور باید در نظر گرفته شود ایمنی باشد. انتخاب نوع آسانسور مناسب برای پروژه خود بسیار مهم است. در درجه اول، آسانسور باید بتواند وزن افراد را در حداکثر ظرفیت تحمل کند و ثانیاً بالابر باید مجهز به یک سیستم هشدار کارآمد باشد که در صورت خراب شدن آسانسور قابل استفاده باشد.

آسانسور باید علاوه بر تعمیر و نگهداری معمول، معاینات دقیق و کامل آسانسور به طور منظم توسط یک فرد ذیصلاح انجام شود.

 

۵. طراحی آسانسور

در حالی که هنگام برنامه ریزی برای نصب آسانسور ایمنی بسیار مهم است، یک نصب خوب باید بر جنبه‌های زیبایی شناختی آسانسور نیز توجه کند. اگر آسانسور شما در یک دفتر کار جدید و مدرن یا محیط باکیفیت‌تر دیگری نصب می‌شود، مهم است که با طراحی و دکوراسیون کلی ساختمان مرتبط باشد و بخواند.

با این حال، به خاطر داشته باشید که به همان اندازه که آسانسورهای شیشه‌ای و منظره جذاب به نظر می‌رسند، هرچه طراحی آسانسور پیچیده‌تر باشد، نگهداری آن نیز پیچیده‌تر خواهد بود. آسانسورهای شیک و با ظاهر زیبا معمولاً در ساختمان‌های کم ارتفاع یا در همکاری با آسانسورهای مسافربری و پله برقی استاندارد بهترین کار را دارند.

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *